Burs bağışlarınızla CAL ailesinin genç fertlerine destek olmaya devam ediyoruz. Haydi sen de destek ol!

Burs Dayanışması Hakkında
CALMED, burs komisyonunun önderliğinde Cağaloğlu mezunu lise ve üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyor. Ayrıca burs bütçemizle ihtiyaç duyan öğrencilerin dershane, yemekhane, yol, kitap ve benzeri masraflarını karşıladık. Bağış yardımında bulunduğumuz arkadaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz, durumlarını takip ediyor ve maddi manevi destek olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.
Burs ödemeleri derneğin burs bütçesinden öğrencilere her ay düzenli olarak yapılıyor. Burs komisyonu sene boyunca bağış toplayarak bu havuzu doldurmaya çalışıyor. Bursiyerlerimize verdiğimiz sözü tutabilmek için havuzdaki para yetersiz olsa bile dernek bütçesinden açığı kapatmaya çalışıyoruz. Derneğin düzenli geliri olmadığı için, burs bütçesi ayrı tutuluyor ve zor durumda kalınmadığı sürece dernek bütçesinden destek alınmıyor.

Kişisel verilerin korunmasına büyük önem gösteriyor, bursiyer-bağışçı arasındaki iletişimden doğabilecek sorunların önüne geçebilmek için bursiyer ve bağışçılarımızın tüm bilgilerini saklı tutuyoruz. Bu düzenle 2018’de 18, 2019’da 25 kardeşimize 10 ay boyunca düzenli nakdi bağış yardımında bulunduk. Bu sene ise hedefimiz 35 kardeşimize 10 ay boyunca ayda 300 TL maddi destek sağlamak.

Burs başvuruları ve değerlendirme süreci
Eğitim öğretim dönemi başında derneğin tüm kanallarından burs başvuru formumuzu paylaşıyor ve 1 hafta boyunca başvuruları topluyoruz. Başvuru dönemi sonunda burs komisyonu başvuruları değerlendirmek için toplanıyor. Formda topladığımız bilgiler çoğu zaman gerçek ihtiyaç sahiplerini belli ediyor. Şüpheye düştüğümüz, arada kaldığımız durumlarda ekstra bilgi ya da belge talep edebiliyoruz. Yine karar veremediğimiz nadir durumlarda da bazı aileye ev ziyareti yapılarak son kararı veriyoruz.
Nasıl destek olabilirsiniz?
İster tek seferli, isterseniz düzenli olarak istediğiniz miktarda bağış yardımında bulunabilirsiniz. Burs bütçesi dernek için düzenli bir gider olduğundan, düzenli bağışların bizim için değeri çok büyük. Derneğin sizinle paylaşılan banka hesabına EFT ya da havale yoluyla para göndererek bağışı gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartıyla destek olmak isteyen bağışçılarımız ise https://fonzip.com/calmed/genel-burs-bagisi adresinden hızlıca ödeme yapabilir, dilerse düzenli bağış kaydı oluşturabilirler.

.