Hedeflerimiz, Çabalarımız ve Sorumluluklarımız

Sevgili Mezunlarımız

Kasım ayından beri aktif olarak sizlere, sosyal medya ve çeşitli etkinlikler yoluyla ulaşmaya çalışıyoruz ve bir arada olmanın, paylaşmanın önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Bu çabamızın sebeplerini ve sonuçlarını sizinle paylaşmak istedik, çünkü hepimize belli sorumluluklar düştüğüne inanıyoruz :) Aşağıda da göreceğiniz üzere planladıklarımızı ancak düzenli aidat ödemesi ile gerçekleştirebilmemiz mümkün. Derneğe üye olup olmadığınızı sorgulamak, siz farkında olmadan biriken aidat borcunuzu kapatmak, aidat ödemenizi düzene sokmak ve yeni üyelik açmak artık tahmin ettiğinizden basit! 

Yukarıdaki videoda bu süreçleri açıklamaya çalıştık. Yine de her sorunuz için bir mail uzağınızdayız. Eğer daha fazla aidat borcunuz birikmesin istiyor ve dernek üyeliğinize son vermeyi tercih ediyorsanız, bu maile cevaben bize bildirmeniz yeterli fakat unutmayın ki, biz birlikte daha güzeliz!

- Peki size üyelik yükümlülüklerinizi hatırlatma ihtiyacını neden duyduk?

Güncel veriler gösteriyor ki dernek üyelerinin şu an derneğe olan toplam aidat borcu: 168.340 TL, toplam 673 üyemizin 623’ü aidat borçlarını düzenli bir şekilde ödememiş. Aşağıdaki etkinlikleri düzenli aidat ödeyen 50 mezunumuz ve etkinlik ya da burs bazlı bağışçılarımızdan aldığımız katkılarla yapabiliyoruz:

  • Geleneksel Pilav Günü

Pilav günü, mayıs ayı içerisinde İstanbul Kız Lisesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz ve mezunlarımızı, yolu CAL' dan ve İKL' den geçmiş mensuplarımızı bir araya getirmeyi hedeflediğimiz; yuvaya geri dönüş motivasyonu ile okul bahçesinde düzenlediğimiz gelenekselleşmiş bir etkinlik.

  • Burs Desteği

2019-2020 eğitim-öğretim yılında ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz ve bize başvuru yoluyla ulaşan 25 CAL öğrencisi ve halen üniversitede okuyan CAL mezununa burs desteğinde bulunuyoruz. Şimdilik, burslarımızı aylık 300 TL' den 10 ay boyunca verebiliyoruz. En önemli hedeflerimizden bir tanesi de bu miktarı artırıp daha fazla CAL öğrenci ve mezununa destekte bulunabilmek.

  • Okula Destek

Okulda yapılması önemli bulunan bazı fiziki iyileştirmelere, okuyan arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda eğitimlerine devam edebilmesi arzusuyla destek oluyoruz. (Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz “Sandalye Bağışı Kampanyası” gibi)

  • JUGENDFEST Açılış Konseri

2021 senesinde yapılması planlanan ve 2013 senesinden beri çeşitli sebeplerle organize edilememiş olan JUGENDFEST'in ruhunu hatırlamak ve bu kültürü deneyimleyememiş öğrenci arkadaşlarımıza da bizlerin yaşadığı heyecanı aktarabilmek adına 2020'nin ocak ayında bir Açılış Konseri düzenledik. Okul grupları ve 2 adet profesyonel grubun sahne aldığı etkinlik Taksim Sanat Performance'de gerçekleşti.

  • Geleneksel Kuruluş Yemeği

Senelerdir Okul Meclisi tarafından organize edilen ve ortalama 500 öğrenci, mezun ve mensubumuzun katılımıyla gerçekleşen Kuruluş Yemeği, okullarda öğrenci meclislerinin kapatılmasının ardından Derneğimiz bünyesine taşındı. 13 Mart 2020 tarihinde Florya Bahçe isimli mekânda gerçekleştirmeyi planladığımız 170. Yıl Kuruluş Yemeği'ni, ulusal ve uluslararası sağlık tehdidi sebebiyle ileri bir tarihe ertelemek durumunda kaldık.

  • Kariyer Günleri

Geçtiğimiz senelerde okul meclisi tarafından organize edilen Kariyer Günleri'ni 2020 senesinde CALMED olarak organize ediyoruz. CAL mezunlarının mentorluğunda ve CAL öğrencilerine açık gerçekleşmesini planladığımız etkinliği Covid19 sebebiyle online platforma taşıdık. Bu etkinlik online platformda tahminimizden de çok mezun ve öğrenciye ulaşarak bize yeni online kariyer etkinlikleri planlamak için motivasyon oldu.

- Peki hedeflerimiz neler?

  • Camia olarak bir araya gelebileceğimiz ve kariyer yolculuklarımızda birbirimize destek olabileceğimiz, birbirimizi yeni kariyerlerinde de tanıyabileceğimiz çeşitli etkinlikler düzenlemek.
  • Burs desteği verdiğimiz öğrenci sayısını artırmak.

Fakat en önemlisi...

CAL LOKAL

Covid19 sebebiyle ne zaman normale dönebileceğimizin belirsiz olduğu bu dönemde buluşacağımız bir mekânın heyecanı her zamankinden fazla ama bir o kadar da uzak ve anlamsız gelebilir. Biz yine de camiamızı bir araya getirmenin en sürdürülebilir biçimi olacağını düşündüğümüz bu hayalimizden azıcık bahsetmek istiyoruz.

Cağaloğlu yokuşunda yürürken duyduğunuz özlemi,

Lise yıllarından arkadaşlarınız, tanıdıklarınızla keyif ile kurulmuş masaların etrafında bir araya gelebilmeyi,

Sakin ve hesaplı bir çalışma alanı ihtiyacınızı, öğrenci arkadaşlarımızın çalışma alanı ihtiyacını,

Kreatif üretim için uygun alan ve birlikte üretmekten keyif duyacağınız insanlarla bir arada üretme ihtiyacınızı çok iyi biliyoruz çünkü hepimiz aynı duygu ve gereksinimleri taşıyoruz.

Lisemize, binamıza duyduğumuz mekânsal özlem baki fakat yeni bir mekanla da benzer bir aidiyet hissi kurabilmeyi istiyoruz.

Tüm bu ihtiyaçlarımızı bir çatı altında giderebileceğimiz Lokalimize sahip olabilmek, en büyük hedefimiz.

Sonuç olarak hedeflerimize ulaşma yolunda en önemli kaynağımızı üyelerimizin düzenli ödeyeceği aidatlar oluşturuyor.

Fikir ve görüşleriniz bizim için her zaman çok değerli. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve LinkedIn'de bulunan İş / Staj / Kariyer ağımıza katılarak onları bizimle paylaşabilirsiniz!

Instagram

LinkedIn

Twitter

Facebook

Youtube

Sevgiler,

CALMED

.