Hakkımızda

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Mezunları ve Dayanışma Derneği, kısa adıyla CALMED’in temelleri daha önceleri farklı isimler altında hizmet veren okulumuzun “İstanbul Kız Lisesi” adıyla hizmet vermeye başladığı yıl olan 1933’te atılmıştır. 50 yıl boyunca bu isimle hizmet veren okulumuzun ismi 1983 yılında “Cağaloğlu Anadolu Lisesi” şeklinde değiştirilmiştir. Bu gelişme üzerine derneğimizin adı da “Cağaloğlu Anadolu Lisesi Koruma Derneği” şeklinde değiştirilmiştir. 2007 yılına gelindiğinde ise derneğimizin tüzüğü değiştirilerek yönetime mezunlarımız da dahil edilmiş ve dernek bugünkü ismine kavuşmuştur.

Derneğimiz kurulduğu günden bu yana Cağaloğlu Anadolu Lisesi mezunları ile Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ne gönül verenleri bir araya toplamayı ve bu birliktelikle ortaya çıkan işbirliğini daima okulumuz yararına kullanmayı amaçlamıştır.

Hedeflerimiz çerçevesinde her yıl düzenli olarak bazı çalışmalarda bulunmaktayız. Bu çalışmaların en başında her yıl yaz başında gerçekleştirdiğimiz ve ilk mezunlardan son mezunlara kadar tüm CAL mezunlarını buluşturduğumuz “Geleneksel Pilav Günümüz” gelmektedir. Ayrıca 2009 yılından beri de CAL öğrencilerini hedefleyerek “Kariyer Günleri” etkinliğini gerçekleştirerek öğrencilerimizin meslekler hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktayız. Bunların yanı sıra her yıl belirli sayıda öğrencimize burs sağlayarak eğitimlerini kesintisiz olarak devam ettirmelerini amaçlamaktayız.

Düzenli etkinliklerimizin yanı sıra 2010 yılı içersinde mezunlarımız ve öğrencilerimiz için CAL yüzüklerinin yaptırılmasını üstlendik ve JugendFest ’10 etkinliğine sponsor olduk.

Dernek olarak 2 yılda bir gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul’u en son 2012 yılının Ocak ayında yaparak yeni Yönetim ve Denetim Kurullarımızı belirledik ve çalışmalarımıza yeni kadromuzla devam etmekteyiz. Belirli aralıklarla toplantılar gerçekleştirerek çalışmalarımız hakkında kararlar almaktayız.

Derneğimiz gerek Cağaloğlu Anadolu Lisesi mezunu gerek velisi olarak hepinizin maddi ve manevi desteğini, aynı zamanda görüş ve önerilerinizi beklemektedir. Göstereceğiniz destekten dolayı herkese şimdiden teşekkürler.