Burs Bağışı

Burs bağışlarınızla CAL ailesinin genç fertlerine destek olmaya devam ediyoruz.

2023-2024 Eğitim Döneminde toplam hedefimiz: 1.000.000 TL
17%
Mustafa Turgut İsim Yaşatma Bursu Hedefimiz: 100.000 TL
0 74%

Banka veya kredi kartı ile

fonzip.com/calmed sayfasından düzenli ya da tek seferli, alt ya da üst limit olmadan burs bağışında bulunabilirsiniz!

Havale/EFT yoluyla

IBAN
TR 24 0006 4000 0011 0950 0255 31

Hesap Sahibi
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Açıklama
Burs Bağışı

2023-2024 eğitim öğretim döneminde CAL öğrencilerine aylık 1000 TL olmak üzere 10 ay boyunca düzenli burs desteği sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca ihtiyaç duyan öğrencilerimizin dershane, kitap, ulaşım, yemekhane, uzaktan eğitim vb. masraflarını karşılıyoruz. Tek seferli ya da düzenli, istediğiniz miktarda siz de destek olabilirsiniz!

CALMED, burs komisyonunun önderliğinde Cağaloğlu’nda okuyan lise ve mezunu üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyor. Ayrıca burs bütçemizle ihtiyaç duyan öğrencilerin dershane, yemekhane, yol, kitap ve benzeri masraflarını karşılıyoruz. Burs yardımında bulunduğumuz arkadaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz, durumlarını takip ediyor ve maddi manevi destek olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Burs ödemeleri derneğin burs bütçesinden öğrencilere her ay düzenli olarak yapılıyor. Burs komisyonu sene boyunca bağış toplayarak bu havuzu doldurmaya çalışıyor. Bursiyerlerimize verdiğimiz sözü tutabilmek için havuzdaki para yetersiz olsa bile dernek bütçesinden açığı kapatmaya çalışıyoruz. Derneğin düzenli geliri olmadığı için, burs bütçesi ayrı tutuluyor ve zor durumda kalınmadığı sürece dernek bütçesinden destek alınmıyor.

Burs dayanışmasında kişisel verilerin korunmasına büyük önem gösteriyor, bursiyer-bağışçı arasındaki iletişimden doğabilecek sorunların önüne geçebilmek için bursiyer ve bağışçılarımızın tüm bilgilerini saklı tutuyoruz. Bu düzenle 2019’da 25, 2020’de 37, geçtiğimiz yıl ise 59 kardeşimize 10 ay boyunca düzenli nakdi bağış yardımında bulunduk. Bu sene ise hedefimiz 80 CAL’lıya 10 ay boyunca ayda 600 TL maddi destek sağlamak.

Eğitim öğretim dönemi başında derneğin tüm kanallarından burs başvuru formumuzu paylaşıyor ve 1 hafta boyunca başvuruları topluyoruz. Başvuru dönemi sonunda burs komisyonu başvuruları değerlendirmek için toplanıyor. Formda topladığımız bilgiler çoğu zaman gerçek ihtiyaç sahiplerini belli ediyor. Şüpheye düştüğümüz, arada kaldığımız durumlarda ekstra bilgi ya da belge talep edebiliyoruz. Yine karar veremediğimiz nadir durumlarda da bazı aileye ev ziyareti yapılarak son kararı veriyoruz.

2023/2024 eğitim-öğretim dönemi için burs başvuru süreci 25-29 Eylül tarihleri arasında tamamlandı. 

Lokal Bağışı

Paylaştığımız hayalleri gerçekleştirebilmek için çok çalışıyoruz. Alt veya üst limit olmadan sizler de lokal bütçemize bağış yapabilirsiniz!

Genel Bağış

Dernek ihtiyaçlarında kullanılmak üzere herhangi bir şart olmaksızın(burs, lokal vb.) derneğimiz hesabına bağışta bulunabilirsiniz.​

Havale/EFT yoluyla

IBAN
TR 24 0006 4000 0011 0950 0255 31

Hesap Sahibi
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Scroll to Top